Nuotekų talpos – kanalizacijos talpos

Mūsų protėvių kanalizacija buvo itin paprasta – jie iškasdavo duobę, o kai ši prisipildydavo, tiesiog iškasdavo naują. Iki šiol įvairūs duobių analogai, t. y. nuotekų talpos, naudojamos kaip priemonė utilizuoti buitines atliekas. Komfortiškam gyvenimui prie kiekvieno namo turi būti privestas vanduo ir įrengta kanalizacija nuotekoms. Patogiausias variantas, žinoma, pajungti buitinę kanalizaciją prie centrinės sistemos, ką ne visada pavyksta padaryti. Tokiu atveju nuoteku surinkimui ir valymui naudojamos kanalizacijos talpos. Tai didelis bakas su dviem angomis, kurių viena skirta prijungti namo vamzdžius, o per kitą atliekamas talpos valymas. Nuotekų talpos apsaugo dirvožemį ir namo pamatus nuo ardomojo vandens poveikio. Tokios talpos yra labai naudingos ekologijai. Pavyzdžiui, jos saugo vandenį, esantį šalia statinių, neprijungtų prie centrinės kanalizacijos. Taip pat nuotekų talpų įrengimas yra reikalingas tose vietose, kur nustatyti aukšti ekologiškumo reikalavimai. Tai būdas saugoti tiek ekologiją, tiek statinį.

Šiuolaikinėje išorinėje kanalizacijos sistemoje naudojamos talpos, kurių įrengimas yra pakankamai paprastas, tačiau talpos reikalauja reguliaraus valymo. Priklausomai nuo gamyboje naudotos medžiagos, kanalizacijos talpos gali būti pagamintos iš plastiko, metalo arba betono. Talpos, pagamintos iš įvairaus plastiko yra populiariausios. Jos turi daug privalumų, liginant su talpomis, pagamintomis iš kitų medžiagų. Jos sveria pakankamai nedaug, kas yra svarbu įrenginėjant agregatą, yra labiausiai hermetiškos, nes neturi siūlių, patvarios ir gali tarnauti daug metų, nes yra pagamintos iš medžiagos, atsparios korozijai ir kenksmingiems junginiams, kurių nuotekose yra dideli kiekiai. Kitas nemažiau svarbus privalumas – pakankamai žema talpų iš plastiko kaina. Dabartiniai rezervuarai, gaminami iš polimerų, pasižymi cheminiu atsparumu ir prieškorozinėmis savybėmis net 50 metų. Jie išsaugo savo fizines savybes bet kokiame temperatūrų diapazone ir yra gaminami labai įvairių dydžių bei formų.

Antra pagal populiarumą medžiaga talpoms yra metalas. Tokia įranga yra sunkesnė nei plastikas ir jo įrengimo procesas bus sudėtingesnis, tam prireiks krano, todėl savarankiškai jo įsirengi nepavyks. Tam, kad į dirvožemį nepatektų nuotekos, visas siūles būtina sutvarkyti hermetiku. Kad maksimaliai apsaugoti talpą nuo korozijos, vidų ir išorę reikia padengti apsaugine medžiaga, taip talpos tarnavimo laikas taps žymiai ilgesnis. Pakankamai retai šiuo metu naudojamos betoninės talpos. Pirmiausia tai yra susiję su naudojama medžiaga. Betonas greitai nyksta nuo stiprios ir nuolatinės drėgmės. Atitinkamai, talpos iš betono tarnauja labai neilgai, tačiau jų įranga yra pakankamai brangi. Dėl didelio svorio, bako neįmanoma įrengti, nenaudojant specialiosios technikos. Visos šios priežastys daro betonines talpas labai nepopuliarias.

Kadangi nuotekų talpa tai iš esmės didelė cisterna, jai reikia laisvos vietos. Talpa, kurios apimtis apie 10 000 litrų, yra pusantro metro skersmens ir penkių metrų ilgio, o jos talpumo užtenka trijų žmonių šeimos poreikiams patenkinti beveik mėnesį. Atitinkamai, kuo rėčiau Jūs norite tuštinti talpą, tuo didesnę reikia užsisakinėti ir tuo daugiau vietos jai atlaisvinti. Nuotekų talpa montuojama po žeme, tai garantuoja vandens nuvedimą nuo statinio ir neleidžia talpai žiemą užšalti. Talpa įrengiama žemiausioje teritorijos vietoje. Tokiu būdu nėra darkomas kraštovaizdis ir neužimama vieta. Besirenkant nuotekų talpą reikėtų atkreipti dėmesį į tam tikrus parametrus: vietovės geologinius bei hidrogeologinius ypatumus, bendrą nuotekų apimtį ir kiekius, sklypo parametrus, naudojimo laikotarpį, gyventojų kiekį.

CE sertifikatai valymo įrenginiams

Sertifikuota ir aukščiausius reikalavimus atitinkanti įranga

Konsultacija, kaina ir samata nemokamai

Nemokama konsultacija nuotekų valymo sprendimams

Valymo įrenginiai su 10 metų garantija

Nuotekų valymo įrangai suteikiame 10-ties metų garantija!

Valymo įrenginių servisas

Nuolatinė serviso priežiūra ir aptarnavimas

© 2013-2019 Visos teisės saugomos